Audi Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron vs Audi Q4 Sportback e-tron:  Elektrická revoluce v segmentu SUV

Srovnání dvou elektrických SUV řady Audi Q4 je vždy zajímavé. A právě tímto se budeme zabývat v tomto článku. Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron nabízejí oba elegantní design, výkonný elektromotor a efektivní baterii. Otázkou však zůstává, který z těchto modelů je nejlépe vybavený pro maximální dynamiku. Nový Q4 e-tron přichází s robustní siluetou a pevným postojem. S výkonným elektromotorem a elektrickým pohonem na všechna kola, nabízí zrychlení z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy. Naopak, Q4 Sportback e-tron svým sportovním designem poutá zraky. Díky svému aerodynamickému tvaru a nízkému těžišti, poskytuje špičkovou dynamiku a manévrovatelnost. Oba modely mají také výborný dojezd, což je kritický aspekt u elektromobilů. Díky moderním technologiím a inovativní baterii poskytují oba vozy dostatečnou autonomii pro každodenní použití. Je tedy na vás, zda preferujete robustní vzhled a vynikající výkon Q4 e-tronu, nebo sportovní eleganci a dynamiku Q4 Sportback e-tronu. Ať už se rozhodnete pro kterýkoli model, Audi Q4 řada je jistě jedním z nejlepších elektrických vozů na trhu.

Hlavní rozdíly mezi Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron

Hlavní rozdíl spočívá v karosérii. Q4 e-tron je klasické SUV, zatímco Q4 Sportback e-tron má splývající střechu typu coupé. To se promítá do kapacity zavazadlového prostoru, která je u Sportbacku o 15 litrů menší v základní konfiguraci (520 vs. 535 l) a po sklopení sedadel o 30 litrů (1460 vs. 1490 l).

Výkon a jízdní dynamika Audi Q4 e-tron

Q4 e-tron je k dispozici ve třech variantách pohonu:

  • 35 e-tron: 150 koní, pohon zadních kol, dojezd 320 km
  • 40 e-tron: 204 koní, pohon zadních kol, dojezd 415 km
  • 50 e-tron quattro: 299 koní, pohon všech kol, dojezd 490 km

Výkon a jízdní dynamika Audi Q4 Sportback e-tron

Technické parametry motorizací jsou u Sportbacku identické s modelem Q4 e-tron.

Design a estetika Audi Q4 e-tron

Q4 e-tron má robustní a elegantní design typický pro SUV. Sportback e-tron působí sportovněji a dynamicky díky splývavé střeše.

Design a estetika Audi Q4 Sportback e-tron

Stejně jako u Q4 e-tron, i u Sportbacku nalezneme moderní a minimalistický interiér s důrazem na kvalitní materiály a nejmodernější technologie.

Výbava a technologie interiéru Audi Q4 e-tron

Oba modely sdílí bohatou výbavu, včetně virtuálního kokpitu, informačního a zábavního systému MMI s dotykovou obrazovkou, head-up displeje a široké škály asistenčních systémů řidiče.

Výbava a technologie interiéru Audi Q4 Sportback e-tron

Stejná nabídka výbavy a technologií jako u Q4 e-tron.

Srovnání cen a dostupnosti Audi Q4 e-tron a Audi Q4 Sportback e-tron

Cena Q4 e-tron začíná na 1 109 900 Kč, zatímco Sportback e-tron je o něco dražší s cenou od 1 159 900 Kč. Dostupnost obou modelů je u autorizovaných prodejců Audi.

Závěr: Který model je lepší volbou pro maximální dynamiku?

Z hlediska jízdní dynamiky jsou si oba modely velmi podobné. Sportback e-tron má díky nižšímu těžišti a aerodynamičtějšímu tvaru o něco lepší jízdní vlastnosti v zatáčkách. Pokud vám jde o maximální dynamiku a sportovní vzhled, Sportback e-tron je tou pravou volbou. Pokud preferujete praktičnost a větší zavazadlový prostor, Q4 e-tron vám lépe poslouží.


Audi Q4 e-tron

Audi Q4 e-tron

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru